Δήμος Ζαγοράς – Μουρεσίου και Δήμος Αλοννήσου δημιουργούν Διαδημοτικό Σύνδεσμο Τεχνικής Υπηρεσίας

Κυρ, 23/12/2018 - 11:15

Ενώνουν  τις δυνάμεις και στέλνουν μήνυμα διαδημοτικής συνεργασίας οι Δήμοι Ζαγοράς – Μουρεσίου και Αλοννήσου, δημιουργώντας Διαδημοτικό Σύνδεσμο Τεχνικής Υπηρεσίας.

Οι δύο Δήμοι που αντιμετωπίζουν κοινά προβλήματα με την υποστελέχωση των επιμέρους Τεχνικών τους Υπηρεσιών που τους καθιστά αδύναμους να υποστηρίξουν την μελέτη και την εκτέλεση των Τεχνικών τους έργων, προχωρούν στη δημιουργία ενός Διαδημοτικού συνδέσμου τεχνικής υπηρεσίας για τη  μελέτη, εκτέλεση και συντήρηση των κάθε είδους τεχνικών τους έργων, με στόχο την έγκαιρη, οικονομική και άριστη από επιστημονικής απόψεως πραγματοποίησής τους.

Microsoft Office document icon deltio_typo_dimoy_zagoras-moyresioy_gia_syndesmo_texn.doc14.5 KB