21ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΗΛΙΟΥ Music Festival & Academy Ιnspiration in Νature 19 - 31 Ιουλίου 2021

Δευ, 12/07/2021 - 13:30

21ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΤΙΒΑΛ ΠΗΛΙΟΥ

Music Festival & Academy

Ιnspiration in Νature

19 - 31 Ιουλίου 2021

Υπό την αιγίδα του Δήμου Ζαγοράς-Μουρεσίου

1. Θερινή Ακαδημία

23-31.7.2020: Βιολί, βιόλα, βιολοντσέλο, πιάνο

2. Φεστιβάλ - Συναυλίες - Διαλέξεις

Συναυλίες θα δοθούν από διεθνούς φήμης μουσικούς και από τα σύνολα του φεστιβάλ.

Επιπλέον, φέτος, διοργανώνεται στις 19 Ιουλίου μία σημαντική συναυλία σε συνεργασία με την Αυστριακή Πρεσβεία και το Mozarteum Hellas, με τις διακεκριμένες μουσικούς Anja Morgenstern, βιολί και Ευγενία Βοτανοπούλου, πιάνο σε έργα W.A. Mozart.

Στα 21 χρόνια λειτουργίας του, το IPeF έχει εξελιχθεί σε έναν σημαντικό εκπαιδευτικό και καλλιτεχνικό θερινό θεσμό όχι μόνο εντός της χώρας, αλλά και διεθνώς.

Καλλιτεχνικοί Διευθυντές

Ζωή Σαμσαρέλου