Πεζοπορία σε μια μοναδική διαδρομή από το Δημοτικό Γυμναστήριο Ζαγοράς

Σάβ, 16/07/2016 - 10:00 έως Κυρ, 17/07/2016 - 09:45

Μια μοναδική διαδρομή μέσα στο καταπράσινο Πήλιο θα έχουν την δυνατότητα να πραγματοποιήσουν όσοι επιθυμούν να συνδυάσουν την άσκηση με τη ενημέρωση και την διασκέδαση. Η έναρξη της δραστηριότητας θα είναι απο το Χορευτό απ' όπου με λεωφορείο θα γίνει μετάβαση στον Κισσό, απο τον Κισσό θα ξεκινήσει μια περιπατητική διαδρομή κατά την οποία η βλάστηση του βουνού θα υποδεχτεί το γαλάζιο της θάλασσας, με οδηγό τον έμπειρο περιπατητή κο Γιώργο Ξηραδάκη, καταλήγοντας στην παραλία της Νταμούχαρης, όπου θα υπάρχει χρόνος για ξεκούραση και μπανάκι. Αξίζει να σημειωθεί πως κατά την διάρκεια της πεζοπορίας θα υπάρξει ομιλία με θέμα "Σωστή διατροφή κατά την άσκηση" απο την διατροφολόγο κα Νάνσυ Γρίβα, καθώς και ένα 30λεπτο μάθημα pilates - stretching απο την καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής κα Μαρία Βουζαρά. Η δραστηριότητα θα λάβει τέλος και πάλι στην παραλία του Χορευτού.
Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής καλέστε στο 6982313821.