2η Γιορτή Τσίπουρου στο Μούρεσι 7/11/15

Διοργανωτής:

Εξωραϊστικός Πολιτιστικός Σύλλογος Μουρεσιωτών
Π.Ε.Δ. Θεσσαλίας

Ο Εξωραϊστικός Πολιτιστικός Σύλλογος    Μουρεσιωτών Ν.Μαγνησίας πιστός στις υποσχέσεις του διοργανώνει για δεύτερη συνεχή  χρονιά την    «Γιορτή Τσίπουρου».

Το Σάββατο 7 Νοεμβρίου 2015 και ώρα 12:00 το μεσημέρι τα καζάνια «θα πάρουν φωτιά».

Το αυθεντικό εθνικό απόσταγμα που είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με τον τρόπο ζωής, φιλοξενίας και διασκέδασης του Έλληνα θα έχει την τιμητική του.

Θα γίνει παρουσίαση του παραδοσιακού τρόπου παρασκευής του στους επισκέπτες και στη συνέχεια το «πιάσε ένα ‘κοσπεντάρ» θα είναι λίγο ……..Το τσίπουρο θα ρέει άφθονο όπως και οι τσιπουρομεζέδες που θα το συνοδεύουν.

Και φυσικά γλέντι χωρίς χορό δεν γίνεται.

Χορευτικές ομάδες θα πλαισιώσουν την εκδήλωσή μας και στο τέλος είμαστε σίγουροι ότι το τσίπουρο θα έχει καταφέρει αυτό που καταφέρνει εδώ και αιώνες θα μας ενώσει όλους σε μία μεγάλη παρέα με γλέντι , χορό,διασκέδαση

Τους επισκέπτες περιμένουν πολλές εκπλήξεις.

Η είσοδος είναι ελεύθερη.

Microsoft Office document icon a4.doc1.85 MB