Ανακοίνωση για ογκώδη απορρίμματα

Παρ, 31/05/2024 - 09:45

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ενημερώνουμε τους κάτοικους του Δήμου Ζαγοράς – Μουρεσίου ότι σε περίπτωση υλοποίησης διαφόρων αγροτικών και υλικο-τεχνικών εργασιών ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΡΗΤΩΣ η εναπόθεση κομμένων κλώνων και οικοδομικών υπολειμμάτων (κλαδιά, μπάζα, γκαζόν, ηλεκτρικές συσκευές, παλιά έπιπλα κ.α.) και γενικότερα ογκωδών αντικειμένων,  σε κεντρικά ή παράπλευρα σημεία του δημόσιου οδικού άξονα, ενώ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ η έγκαιρη ενημέρωση της Υπηρεσίας Καθαριότητας  για την άμεση απομάκρυνση  των συγκεκριμένων υλικών.

Επίσης, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΡΗΤΩΣ η τοποθέτηση των συγκεκριμένων υλικών εντός ή πλησίον των κάδων απορριμμάτων.

Η αποκομιδή για τα ογκώδη απορρίμματα θα πραγματοποιείται κατόπιν συνεννόησης με την Υπηρεσία στα κατωτέρω τηλέφωνα.

Σε περίπτωση μη συμμόρφωσης θα επιβληθούν οι ισχύουσες κυρώσεις που αναγράφονται στον Κανονισμό Καθαριότητας του Δήμου Ζαγοράς – Μουρεσίου.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα παρακάτω τηλέφωνα:

• Υπηρεσία του Δήμου: 2426350103
  • (Αντιδήμαρχος Καθαριότητας Ενότητα Ζαγοράς κ. Λαμπαδάρης Νικόλαος 6907152959)
  • (Αντιδήμαρχος Καθαριότητας Ενότητας Μουρεσίου κ. Μαργαρίτης Κωνσταντίνος 6936185118)

Από τον Δήμο Ζαγοράς - Μουρεσίου

Microsoft Office document icon anakoinosi_gia_ogkodi_aporrimmata_31-5-24.doc26.5 KB