Ενημέρωση - ανακοίνωση σχετικά με την διακοπή νερού στην Κοινότητα Ζαγοράς

Τετ, 14/08/2024 - 10:15

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ενημερώνουμε τους κατοίκους και επισκέπτες ότι η  διακοπή υδροδότησης στην τοπική Κοινότητα Ζαγοράς οφείλεται σε δολιοφθορά στην κεντρική δεξαμενή. Έκπληκτοι διαπιστώσαμε σήμερα, Τετάρτη 14/8 και ώρα 6.00 π.μ., ότι κατά τη διάρκεια της νύχτας έγιναν παρεμβάσεις στις βάνες εξόδου του νερού της κεντρικής δεξαμενής.

Όπως φαίνεται, κάποιοι επιχειρούν να υπονομεύσουν τις προσπάθειες που γίνονται. Είναι απαράδεκτο μέσα από τέτοιες ενέργειες να ταλαιπωρούνται κάτοικοι και επισκέπτες.

Να καταστήσουμε σαφές ότι οι υπεύθυνοι ενεργειών σαν και αυτή θα λογοδοτούν και θα οδηγούνται ενώπιον της δικαιοσύνης.

Η υδροδότηση θα αποκατασταθεί σταδιακά εντός της ημέρας.

Από το Δήμο Ζαγοράς -Μουρεσίου

Microsoft Office document icon anakoinosi_gia_tin_diakopi_neroy_koinotita_zagoras.doc29 KB