Φεστιβάλ Χορωδιών & Πρόγραμμα Εκδηλώσεων Εορτασμού Αγ. Παρασκευής

Πέμ, 18/07/2024 - 10:30

Φεστιβάλ Χορωδιών & Πρόγραμμα Εκδηλώσεων Εορτασμού Αγ. Παρασκευής
Με αφορμή τον εορτασμό της μνήμης της Αγίας Παρασκευής, ο ομώνυμος ναός της Τσαγκαράδας σε συνεργασία με τη Δήμο Ζαγοράς Μουρεσίου διοργανώνει ένα τετραήμερο εορταστικών εκδηλώσεων κατά τις ημερομηνίες 25-28/07/2024.

Παρακάτω παρατίθεται το αναλυτικό πρόγραμμα των εκδηλώσεων:
 Πέμπτη 25 Ιουλίου: Εσπερινός μετά αρτοκλασίας στον Ι.Ν. Αγ. Παρασκευής (Στις19:00) Παραδοσιακοί χοροί από το χορευτικό της Ιεράς Μητρόπολης Δημητριάδος και τοπικά χορευτικά στον προαύλιο χώρο του Ι.Ν. Αγ. Παρασκευής (Μετά τις 21:00)
 Παρασκευή 26 Ιουλίου: Θεία Λειτουργία στον Ι.Ν. Αγ. Παρασκευής (Στις 08:20)
 Σάββατο 27 Ιουλίου: Φεστιβάλ χορωδιών με συμμετοχή των χορωδιών Χόρτου, Αγριάς, Πλαταμώνος στον αύλειο χώρο του Νανοπούλειου Δημοτικού σχολείου (Στις19:00)
 Κυριακή 28 Ιουλίου: Αρχιερατική Θεία Λειτουργία Ιερουργούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Δημητριάδος & Αλμυρού κ.κ. Ιγναντίου στον Ι.Ν. Αγ. Παρασκευής (Στις 08:00)
Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαιτέρως!

Αρχείο d.t._festival_horodion.docx13.39 KB