Ιατρικό Συμπόσιο με διεθνή συμμετοχή στην Τσαγκαράδα και ημερίδα επιμόρφωσης του κοινού

Τρί, 28/05/2024 - 13:45

Κορυφαίοι επιστήμονες της Ελληνικής και της Διεθνούς κοινότητας καθώς και ερευνητές, θα συμμετέχουν το τριήμερο 31 Μαΐου έως και 2 Ιουνίου στην Τσαγκαράδα, στο Συμπόσιο Arrhythmias Update 2024 το οποίο διοργανώνει η 3η Καρδιολογική Κλινική ΑΠΘ.
«Μετά την ιδιαίτερα επιτυχή πορεία των προηγούμενων διοργανώσεων της 3ης Πανεπιστημιακής Καρδιολογικής Κλινικής του ΑΠΘ, για το 2024 αποφασίσαμε να μεταφέρουμε τις εργασίες του συνεδρίου μας & Arrhythmias Update 2024” στη μαγευτική Τσαγκαράδα, στο Πήλιο, πατρίδα του Κένταυρου Χείρωνα που εκπαίδευσε στη θεραπευτική τέχνη το θεό της Ιατρικής, Ασκληπιό», αναφέρει στον χαιρετισμό του στους Συνέδρους ο Καθηγητής Καρδιολογίας κ. Βασ. Βασιλικός, Διευθυντής 3ης Καρδιολογικής Κλινικής ΑΠΘ, Πρόεδρος ISHNE.

Αρχείο dimos_zagoras-_moyresioy_symposio_iatriko.docx14.99 KB