Μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή ομάδων στο 24ο Beach Soccer 2024 στο Χορευτό Πηλίου

Δευ, 05/08/2024 - 09:30

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή ομάδων στο 24ο  Beach Soccer 2024 στο Χορευτό Πηλίου

Με μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή πολλών ομάδων, από διαφορετικές περιοχές της Ελλάδας, ολοκληρώθηκε το 24ο τουρνουά beach soccer, που διεξάγεται ανελλιπώς για ισάριθμα χρόνια  στην παραλία Χορευτού.

Τους αγώνες παρακολούθησε πλήθος κόσμου,  ντόπιων κι επισκεπτών, που για ακόμη μια φορά αγκάλιασαν τη διοργάνωση με την παρουσία τους.

Το τουρνουά  διοργανώνεται από τον ΑΟ Κένταυρο Ζαγοράς, με την υποστήριξη του Δήμου Ζαγοράς Μουρεσίου και με μεγάλο χορηγό τον Αγροτικό Συνεταιρισμό “Ζαγορίν”

Οι αγώνες ξεκίνησαν τη Δευτέρα 29 Ιουλίου και ολοκληρώθηκαν το Σάββατο 3 Αυγούστου με την διεξαγωγή των τελικών και με τις απονομές που ακολούθησαν στις ομάδες που διακρίθηκαν.

Στην κατηγορία ανδρών την πρώτη θέση κατέκτησε η ομάδα “Campers” και στην κατηγορία γυναικών η ομάδα “Volos”

Από το Δήμο Ζαγοράς -Μουρεσίου

Microsoft Office document icon d.t._gia_to_toyrnoya_beach_socer.doc29.5 KB