Μήνυμα του Δημάρχου Ζαγοράς – Μουρεσίου Κων. Καραγεωργίου με την ευκαιρία της έναρξης των Πανελλαδικών εξετάσεων

Παρ, 31/05/2024 - 14:30

Μήνυμα του Δημάρχου Ζαγοράς – Μουρεσίου Κων. Καραγεωργίου με την ευκαιρία της έναρξης των Πανελλαδικών εξετάσεων
Με την ευκαιρία της έναρξης των Πανελλαδικών εξετάσεων ο Δήμαρχος Ζαγοράς – Μουρεσίου Κων. Καραγεωργίου απηύθυνε το ακόλουθο μήνυμα:
Με την ευκαιρία της έναρξης των πανελλαδικών εξετάσεων, θέλω να εκφράσω τις πιο θερμές και ειλικρινείς ευχές μου προς όλους τους υποψηφίους και τις υποψήφιες.
Με αυτοπεποίθηση, μεθοδικότητα και προσήλωση στον στόχο, είμαι σίγουρος ότι οι προσπάθειες σας θα ευοδωθούν.
Σε αυτή τη δοκιμασία και την πρόκληση των εξετάσεων απαιτείται ψυχραιμία και πίστη στον εαυτό σας, στις δυνάμεις σας. Η προσπάθεια και η επιμονή αποτελούν εχέγγυο και έμπνευση για όλους, αλλά δεν κρίνονται όλα στη ζωή από μια εξέταση. Ούτε τα όνειρα, ούτε οι ευκαιρίες σταματούν εδώ. Αντίθετα όλα τώρα αρχίζουν. Στην προσπάθεια που καταβάλετε, μας έχετε όλους δίπλα σας.
Τέλος, συγχαρητήρια αξίζουν στους γονείς και τους καθηγητές σας, οι οποίοι ακούραστα και αδιάλειπτα στηρίζουν την προσπάθειά σας και μοιράζονται μαζί σας τις αγωνίες και τους κόπους πολλών ετών.
Σας εύχομαι από καρδιάς, Καλή Δύναμη και Καλή Επιτυχία!

Αρχείο dimos_zagoras_-_moyresioy_minyma_exetaseis.docx13.43 KB