Νέα ενημέρωση για τα δρομολόγια Βόλος - Άγιος Ιωάννης

Δευ, 05/08/2024 - 09:00

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Νέα ενημέρωση για τα δρομολόγια Βόλος - Άγιος Ιωάννης

Το ΚΤΕΛ Υπεραστικών Γραμμών Ν. Μαγνησίας γνωστοποιεί στο επιβατικό κοινό ότι όλα τα δρομολόγια Βόλος-Άγιος Ιωάννης και Άγιος Ιωάννης -Βόλος θα εκτελούνται και πάλι κανονικά, σύμφωνα με το θερινό πρόγραμμα.

Το πρόβλημα στην κυκλοφορία των βαρέων οχημάτων θα αποκατασταθεί σταδιακά, μετά από την παρέμβαση του Δήμου Ζαγοράς - Μουρεσίου προς την Αντιπεριφερειάρχη ΠΕ Μαγνησίας Άννας - Μαρίας Παπαδημητρίου, σε συνεννόηση με τις τεχνικές υπηρεσίες της Περιφέρειας και τους αρμόδιους του Δήμου Ζαγοράς-Μουρεσίου.

Ως εκ τούτου, από την Δευτέρα, 5 Αυγούστου, τα δρομολόγια θα πραγματοποιούνται βάσει του κανονικού προγράμματος, καθώς θα ξεκινήσουν άμεσα τα έργα για την ασφαλή άνοδο των λεωφορείων από την γέφυρα, τύπου Μπέλεϊ, μετά το Μούρεσι Πηλίου, με προορισμό τον Άγιο Ιωάννη.

Με την πλήρη αποκατάσταση του προβλήματος, τα λεωφορεία του Υπεραστικού ΚΤΕΛ Ν. Μαγνησίας θα διέρχονται με ασφάλεια από το εν λόγω σημείο, καθώς μέχρι πρότινος η διέλευση ήταν εξαιρετικά επικίνδυνη.

Από το Δήμο Ζαγοράς -Μουρεσίου

Αρχείο anakoinosi_-_enimerosi_gia_ta_dromologia_ktel.docx13.2 KB