Νέο - Ανακοίνωση

Ανακοίνωση - Υπενθύμιση για ρύθμιση δημοτικών οφειλών

Ανακοινώνουμε ότι στις 16 Σεπτεμβρίου 2019 λήγει η δυνατότητα ρύθμισης δημοτικών οφειλών, σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν.4611/2019.

Οδηγίες - Συστάσεις για τον Καύσωνα

Παρακαλούνται οι πολίτες του Δήμου Ζαγοράς-Μουρεσίου, λόγω του

εξελισσόμενου και διαρκή καύσωνα να αποφεύγουν την υπερβολική έκθεση στον

Πρόγραμμα εκδηλώσεων Δήμου Ζαγοράς Μουρεσίου

Για περισσότερα διαβάστε εδώ: http://issuu.com/6119035/docs/______________________________2015

Συλλυπητήρια δήλωση Δημάρχου Παν. Κουτσάφτη για τον αδόκητο θάνατο της Φωτεινής Πάνου

Την  οδύνη του και τα ειλικρινή του συλλυπητήρια για τον θάνατο της Φωτεινής Πάνου, εκφράζει ο Δήμαρχος Ζαγοράς - Μουρεσίου κ. Παν. Κουτσάφτης και ως επικεφαλής της παράταξης πλειοψηφίας "Ενωτική Συνεργασία" με την οποία η εκλιπούσα έδωσε έναν έντιμο αγώνα στις  τελευταίες Δημοτικές εκλογές.

Δημαιρεσίες στο Δήμο Ζαγοράς - Μουρεσίου

Εξελέγησαν μέλη του Προεδρείου και της Οικονομικής Επιτροπής

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα, στην πρώτη συνεδρίαση του νέου Δημοτικού Συμβουλίου Ζαγοράς - Μουρεσίου, οι δημαιρεσίες για την ανάδειξη μελών του ΔΣ στο Προεδρείο του Σώματος και στην Οικονομική Επιτροπή.

Oρκωμοσία της Δημοτικής Αρχής Ζαγοράς - Μουρεσίου

Νέα συμφωνία ευθύνης με τη συμμετοχή όλων για την πρόοδο του ΒΑ Πηλίου, χαρακτήρισε την αρχή της νέας θητείας ο Δήμαρχος κ. Παν. Κουτσάφτης κατά την ορκωμοσία της νέας Δημοτικής Αρχής Ζαγοράς - Μουρεσίου.

Μήνυμα Δημάρχου για τους επιτυχόντες των Ανωτέρων Σχολών της χώρας

Εκφράζω τα θερμά συγχαρητήρια μου, στα παιδιά που φέτος θα περάσουν την πόρτα των Ανωτέρων Σχολών, επισφραγίζοντας έτσι μια επιτυχημένη προσπάθεια. Ένας νέος δρόμος ανοίγεται μπροστά τους, γεμάτος προκλήσεις, γνώση αλλά και εμπειρία.

Πρόσκληση 12ης Ειδικής Συνεδρίασης Δ.Σ. 2019 για την ανάδειξη προεδρείου Δ.Σ. και μελών Ο.Ε.

Παρακαλείσθε όπως προσέλθετε στο Δημοτικό κατάστημα  στην Ζαγορά την 01.09.2019, ημέρα Κυριακή και ώρα 11:00 π.μ., ώστε να διεξαχθεί η εκλογή των μελών του προεδρείου του Δημοτικού Συμβουλίου και των μελών της Οικονομικής

Σελίδες

Εγγραφή στο Νέο - Ανακοίνωση

Ερωτηματολόγιο Ικανοποίησης Επισκεπτών

Πείτε μας τη γνώμη σας

Σχετικά με το Δήμο

Ο Δήμος Ζαγοράς - Μουρεσίου προέρχεται από τη συνένωση των δύο Δημοτικών Ενοτήτων Ζαγοράς, Μουρεσίου.

Επισκέπτες

Δήμος Ζαγοράς - Μουρεσίου (Δημοτικές Ενότητες Ζαγοράς και Μουρεσίου).

Τηλέφωνο: 24263 50103Τ.Κ.: 37001Email: dzag.mour@gmail.com