Νέο - Ανακοίνωση

Απαγόρευση οποιαδήποτε καύσης σε δάση, χορτολιβαδικές και αγροτικές εκτάσεις

ΘΕΜΑ: «Προληπτικά μέτρα μείωσης του κινδύνου πρόκλησης πυρκαγιάς  σε δασικές και αγροτικές εκτάσεις  ενόψει της αντιπυρικής περίοδο  έτους 2018 ».

Πρόγραμμα εκδηλώσεων Δήμου Ζαγοράς Μουρεσίου

Για περισσότερα διαβάστε εδώ: http://issuu.com/6119035/docs/______________________________2015

Με επιτυχία έκλεισε το 19ο Διεθνές Φεστιβάλ Πηλίου

Με την συναυλία στις 2 Αυγούστου έκλεισε το 19ο Διεθνές Φεστιβάλ Πηλίου που διοργανώνει η Πολυρρυθμία Αστική μη κερδοσκοπική εταιρία, υπό την καλλιτεχνική διεύθυνση της Ζωής Σαμσαρέλου και του Δημήτρη Καραγιαννακίδη.

Συστήματα πρόσβασης ατόμων με κινητικά προβλήματα στην παραλία του Αι -Γιάννη και στο Χορευτό

Ένα πρωτοποριακό σύστημα πρόσβασης ατόμων με κινητικά προβλήματα σε παραλίες, εγκατέστησε ο Δήμος Ζαγοράς - Μουρεσίου, πιλοτικά σε Αι - Γιάννη και Χορευτό.

Ανακοίνωση για διακοπή λειτουργίας του παλαιού δικτύου ύδρευσης Χορευτού

Ενημερώνουμε τους ιδιοκτήτες οικιών και καταστημάτων του παραλιακού μετώπου, του οικισμού Χορευτού, ότι την Τρίτη 24 Ιουλίου 2018 παύει να λειτουργεί το παλαιό δίκτυο ύδρευσης.

Συνάντηση Κουτσάφτη - Παπανάτσιου για εξορθολογισμό του πλαισίου χρήσης αιγιαλού - παραλιών

Συνάντηση σε πολύ θετικό κλίμα πραγματοποιήθηκε σήμερα στην Αθήνα μεταξύ της Υφυπουργού Οικονομικών κ. Κατερίνας Παπανάτσιου και του Δημάρχου Ζαγοράς – Μουρεσίου κ. Παν. Κουτσάφτη.

Παραδόθηκε ο χώρος στάθμευσης Αγ. Παρασκευής στην Τσαγκαράδα

Ένα ακόμη σημαντικό έργο που ανακουφίζει τις τοπικές κοινωνίες και συμβάλει στην αναβάθμιση του τουριστικού προϊόντος, αποδόθηκε σήμερα από τον Δήμο Ζαγοράς- Μουρεσίου σε χρήση από τους πολίτες.

Σελίδες

Εγγραφή στο Νέο - Ανακοίνωση

Ερωτηματολόγιο Ικανοποίησης Επισκεπτών

Πείτε μας τη γνώμη σας

Σχετικά με το Δήμο

Ο Δήμος Ζαγοράς - Μουρεσίου προέρχεται από τη συνένωση των δύο Δημοτικών Ενοτήτων Ζαγοράς, Μουρεσίου.

Επισκέπτες

Δήμος Ζαγοράς - Μουρεσίου (Δημοτικές Ενότητες Ζαγοράς και Μουρεσίου).

Τηλέφωνο: 24263 50103Τ.Κ.: 37001Email: dzag.mour@gmail.com