Νέο - Ανακοίνωση

Εκδήλωση για τα αποκαλυπτήρια του μνημείου εκτελεσθέντων 27/5/1944 στη Συκή

Μέσα σε κλίμα έντονης συγκινησιακής φόρτισης, πραγματοποιήθηκαν στη Συκή, το πρωί της Κυριακής 12 Μαΐου , τα αποκαλυπτήρια του μνημείου για τους εκτελεσθέντες από τα Γερμανικά στρατεύματα κατοχής , στις 27 Μαρτίου 1944.

Τροποποίηση στις ημέρες λειτουργίας των γραφείων κτηματογράφησης Ανατολικού Πηλίου

Σας ενημερώνουμε ότι από 1-11-2018 έως 31-5-2019 τα γραφεία κτηματογράφησης θα λειτουργούν ως εξής:

Ανακοίνωση για το Κτηματολόγιο Ανατολικού Πηλίου

Όσοι δεν έχετε προλάβει ακόμη, να κάνετε δήλωση για τα ακίνητα σας, που βρίσκονται στις προκαποδιστριακές Κοινότητες Αγίου Δημητρίου Πηλίου, Ανηλίου, Ζαγοράς, Κισσού, Μακρυρράχης, Μουρεσίου, Ξορυχτίου, Πουρίου, Τσαγκαράδας, Αγίου Γεωργίου

Πρόγραμμα εκδηλώσεων Δήμου Ζαγοράς Μουρεσίου

Για περισσότερα διαβάστε εδώ: http://issuu.com/6119035/docs/______________________________2015

Ανακοίνωση για την απομάκρυνση των οχημάτων 21 και 22-5-19 στην Δ.Κ. Ζαγοράς

Παρακαλούνται οι ιδιοκτήτες οχημάτων που έχουν σταθμεύσει  κατά μήκος του κεντρικού οδικού δικτύου της Δ. Κ. Ζαγοράς, και ειδικότερα από την είσοδο Ζαγοράς έως και το κλειστό γυμναστήριο στη θέση Άθωνας, να τα απομακρύνουν, για Τρίτη 21 και Τετάρτη 22 Μαΐου 2019,

Δημοσίευση Περίληψης Διακήρυξης σύμβασης ανοικτής διαδικασίας για την επιλογή αναδόχου για τη εκτέλεση του έργου με τίτλο «Αποκατάσταση Ζημιών σε λιμένες του Δήμου Ζαγοράς-Μουρεσίου Ν. Μαγνησίας από τη θεομηνία της 26-02-2018»

Η Διεύθυνση Λιμενικών Υποδομών (Δ20) της Γενικής Γραμματείας Υποδομών του Υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών προκηρύσσει δημόσιο διαγωνισμό μέσω του Ε.Σ.Η.Δ.Η.Σ. κατά την ανοικτή διαδικασία με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά με βάση την τιμή (άρθρο 95 παρ.

Εποικοδομητική συνεργασία με τον Σεβ. Μητροπολίτη κ. Ιγνάτιο είχε ο Δήμαρχος Ζαγοράς - Μουρεσίου Παν. Κουτσάφτης

Μια ακόμη εποικοδομητική συνεργασία με τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Δημητριάδος και Αλμυρού κ. Ιγνάτιο είχε ο Δήμαρχος Ζαγοράς - Μουρεσίου κ. Παν. Κουτσάφτης, επαναβεβαιώνοντας τις πολύ καλές σχέσεις των δύο θεσμών προς όφελος των τοπικών κοινωνιών.

Σελίδες

Εγγραφή στο Νέο - Ανακοίνωση

Ερωτηματολόγιο Ικανοποίησης Επισκεπτών

Πείτε μας τη γνώμη σας

Σχετικά με το Δήμο

Ο Δήμος Ζαγοράς - Μουρεσίου προέρχεται από τη συνένωση των δύο Δημοτικών Ενοτήτων Ζαγοράς, Μουρεσίου.

Επισκέπτες

Δήμος Ζαγοράς - Μουρεσίου (Δημοτικές Ενότητες Ζαγοράς και Μουρεσίου).

Τηλέφωνο: 24263 50103Τ.Κ.: 37001Email: dzag.mour@gmail.com