Ανακοίνωση - Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών/τριών του Γυμνασίου για την λειτουργία του ΕΠΑΛ Ζαγοράς

Τετ, 03/07/2024 - 14:15

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Θέμα: Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών/τριών του Γυμνασίου για την λειτουργία του ΕΠΑΛ Ζαγοράς

Μετά από παράκληση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων προς τον Διευθυντή ΔΔΕ Μαγνησίας κ. Σωκράτη Σαβελίδη, θα πραγματοποιηθεί νέα και τελευταία ενημέρωση την ερχόμενη Πέμπτη 4-7-2024 και ώρα 20:00μμ στην αίθουσα της Α’ τάξης του Γυμνασίου Ζαγοράς προς τους γονείς αυτή τη φορά των τριών τάξεων  και τα παιδιά τους που φοιτούν στο Γυμνάσιο και στην Α ́ τάξη ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ και επιθυμούν να γραφτούν στο ΕΠΑΛ Ζαγοράς.

Η ενημέρωση θα αφορά στις δυνατότητες και τις προοπτικής των μαθητών/τριών στο νέο ΕΠΑΛ, που θα λειτουργήσει από τον ερχόμενο Σεπτέμβριο του 2024 στο ισόγειο του Πολυμέρειου Γυμνασίου και Λυκείου στη Ζαγορά και στο Δημοτικό σχολείο στη Μακρυρράχη με ειδικότητες: 1)Γεωπονίας -Τροφίμων & Περιβάλλοντος, 2)Διοίκησης & Οικονομίας, 3)Μηχανολογίας και 4)Υγείας-Πρόνοιας-Ευεξίας και Πλήρη λειτουργία Μεταλυκειακού έτους Μαθητείας.

Την ενημέρωση εκ μέρους της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευςησ Μαγνησίας θα την επαναλάβει ο Δημήτριος Σαμαράς, Διευθυντής του 4ου Εργαστηριακού Κέντρου Μαγνησίας.

Από το Δήμο Ζαγοράς -Μουρεσίου