Επίσκεψη της Υφυπουργού Οικονομικών και Βουλευτή Μαγνησίας κ. K. Παπανάτσιου στο Δήμο Ζαγοράς - Μουρεσίου

Πέμ, 07/12/2017 - 13:15

Η Υφυπουργός Οικονομικών και Βουλευτής Μαγνησίας κ. Κατερίνα Παπανάτσιου θα επισκεφτεί τη περιοχή του Δήμου  Ζαγοράς - Μουρεσίου το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου  2017, με σκοπό να συναντηθεί με φορείς της περιοχής ώστε να συζητήσει μαζί τους, να ενημερωθεί για τα θέματα που τους αφορούν και τα προβλήματα που υπάρχουν και να ανταλλαχτούν πληροφορίες και απόψεις.
Οι συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Ζαγοράς - Μουρεσίου και θα ξεκινήσουν στις 11.00 πμ.
Η Υφυπουργός Οικονομικών θα συναντηθεί αρχικά  με το Δήμαρχο, το Δημοτικό Συμβούλιο και αντιπροσώπους των  Δημοτικών και των Τοπικών Κοινοτήτων  του Δήμου Ζαγοράς - Μουρεσίου, ενώ στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί ευρεία συνάντηση με φορείς του αγροτικού κόσμου της περιοχής. Το πρόγραμμα των συναντήσεων θα ολοκληρωθεί με μια ευρεία σύσκεψη της Υφυπουργού με επαγγελματικούς, τουριστικούς και πολιτιστικούς φορείς του Δήμου Ζαγοράς Μουρεσίου.
Μετά το πέρας της επίσκεψης θα εκδοθεί σχετικό Δελτίο Τύπου.