Η παιδική παράσταση «Ο Ραφτάκος των Λέξεων» ταξιδεύει στο Ανατολικό Πήλιο

Παρ, 06/09/2024 - 12:15

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΤΙΤΛΟΣ: Η παιδική παράσταση «Ο Ραφτάκος των Λέξεων» ταξιδεύει στο Ανατολικό Πήλιο
Με πρωτοβουλία της Περιφέρειας Θεσσαλίας και με την υποστήριξη του Δήμου Ζαγοράς Μουρεσίου, στο πλαίσιο των δράσεων για τα παιδιά των πλημμυροπαθών περιοχών, η παιδική παράσταση «Ο Ραφτάκος των Λέξεων» με τη θεατρική ομάδα «Μικρός Νότος» ταξιδεύει στα χωριά του Ανατολικού Πηλίου. Συγκεκριμένα, θα πραγματοποιηθούν δύο παραστάσεις, ενώ παρακάτω ακολουθούν αναλυτικά οι ημερομηνίες, οι ώρες και ο τόπος διεξαγωγής.
 Τσαγκαράδα, Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου 2024 & ώρα 11:00 π.μ., στον προαύλιο χώρο της Αχιλλοπουλείου Εμπορικής Σχολής
 Ζαγορά, Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου 2024 & ώρα 11:00 π.μ., στην κεντρική πλατεία Αγ. Γεωργίου

Η είσοδος είναι ελεύθερη για όλους!