Επαναβεβαίωσε πολύπλευρη στήριξη στον Δήμο Ζαγοράς - Μουρεσίου ο Κων. Χατζηδάκης

Τρί, 28/05/2024 - 13:30

Την πολύπλευρη στήριξη του Δήμου Ζαγοράς – Μουρεσίου για την συνέχιση της προσπάθειας ανάταξης μετά τις καταστροφές που προκάλεσαν ακραία καιρικά φαινόμενα το 2023, επαναβεβαίωσε κατά τη νέα επίσκεψή του στο Ανατολικό Πήλιο ο Υπουργός Οικονομίας και Οικονομικών κ. Κωστής Χατζηδάκης.
Πλαισιωμένος από τον Υφυπουργό Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας κ. Χρ. Τριαντόπουλο και τον Πρόεδρο της ΔΕΕΠ Μαγνησίας της ΝΔ κ. Νικ. Αθανασάκη, επισκέφθηκε περιοχές του Δήμου όπως η Τσαγκαράδα, ο Άη Γιάννης και συνομίλησε με τον Δήμαρχο κ. Κων. Καραγεωργίου, Αντιδημάρχους, μέλη του ΔΣ, με κατοίκους και επαγγελματίες.

Αρχείο dt_gia_episkepsi_hatzidaki.docx14.52 KB