Ανακοίνωση ΕΛΓΑ για υποβολή δηλώσεων ζημίας από την ανεμοθύελλα - βροχόπτωση για την Δ. Κ. Ζαγοράς

Δευ, 23/05/2016 - 13:15

Ανακοινώνεται ότι, όσοι παραγωγοί έχουν υποστεί ζημιά στις καλλιέργειες ΚΕΡΑΣΙΑΣ & ΑΚΤΙΝΙΔΙΟΥ λόγω της ΕΝΤΟΝΗΣ ΒΡΟΧΟΠΤΩΣΗΣ-ΑΝΕΜΟΘΥΕΛΛΑΣ που έπληξε τη Δημοτική Κοινότητα Ζαγοράς, την 21-05-2016, ημέρα Σάββατο, μπορούν να υποβάλουν Δηλώσεις Ζημιάς, εφόσον έχουν υποβάλει Δήλωση Καλλιέργειας/Εκτροφής (ΟΣΔΕ) και μόνο για συγκεκριμένα αγροτεμάχια που έχουν δηλωθεί στην Ενιαία Δήλωση Καλλιέργειας/Εκτροφής (ΟΣΔΕ), μέχρι  6 Ιουνίου 2016, ημέρα Δευτέρα, στο Δημοτικό Κατάστημα Ζαγοράς στην Ανταποκρίτρια ΕΛ.Γ.Α. Ζαγοράς κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.

Αρχείο anakoinosi_entoni_vrohoptosi-anemothyella_21-05-2016.docx35.06 KB