Ανακοίνωση για απαγόρευση χρήσεων του νερού εκτός των οικιών για όλο τον Αύγουστο

Σάβ, 31/07/2021 - 10:00 έως Κυρ, 01/08/2021 - 09:45

2021-07-312021-07-31

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Λόγω των δύσκολων καιρικών φαινομένων (καύσωνας) που επικρατούν στην περιοχή του Δήμου μας καθώς και της υπερκατανάλωσης του νερού,  παρατηρείται έλλειψη νερού  με αποτέλεσμα να γίνονται διακοπές σε διάφορες περιοχές του Δήμου μας.

Ενημερώνουμε τους κάτοικους και τους επισκέπτες όλων των Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων του Δήμου Ζαγοράς Μουρεσίου, ότι απαγορεύεται από σήμερα και για όλο τον μήνα Αύγουστο η χρήση του νερού σε εξωτερικούς χώρους των οικιών,  όπως πλύσιμο αυλών, ποτισμάτων κήπων και λοιπών άλλων χρήσεων. Επιτρέπεται μόνο η χρήση του, μόνο εντός των οικιών για τις ανάγκες του νοικοκυριού.

Παρακαλούμε για την τήρηση των μέτρων αυτών και την κατανόηση τους από όλους.

Από τον Δήμο Ζαγοράς - Μουρεσίου

Microsoft Office document icon anakoinosi_gia_to_nero.doc24 KB