Ανακοίνωση για Τέλος Παρεπιδημούντων του Τμήματος Προσόδων

Παρ, 13/11/2015 - 12:15

Παρακαλούνται οι επιχειρήσεις που υπόκεινται στην υποχρέωση καταβολής του τέλους παρεπιδημούντων να αποστέλλουν τις περιοδικές δηλώσεις του ΦΠΑ στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις: giovanik.dim.z.m@gmail.com και mpolisg.dim.z.m@gmail.com.

Όσες επιχειρήσεις έχουν μικτές δραστηριότητες απαλλασσόμενες του φόρου παρεπιδημούντων ή διατηρούν υποκαταστήματα σε άλλους Δήμους θα πρέπει να προσκομίζουν επιπλέον τα ανάλογα παραστατικά από το λογιστή τους. Η υποβολή των εγγράφων θα πρέπει να πραγματοποιείται εγκαίρως για την αποφυγή επιβολής του προστίμου που ορίζει ο νόμος, με ηλεκτρονικό τρόπο χωρίς να είναι απαραίτητη η φυσική παρουσία των υπόχρεων.

Τηλέφωνα επικοινωνίας: 2426350218, 2426350220

Microsoft Office document icon anakoinosi_tmimatos_prosodon.doc32 KB