Αντιδράσεις από Δήμο και κατοίκους στην τοποθέτηση κεραίας κινητής στο Ανήλιο

Κυρ, 06/11/2016 - 08:45

Την αντίδραση του Δήμου Ζαγοράς - Μουρεσίου, προκάλεσε η απόφαση εταιρίας κινητής τηλεφωνίας να αγνοήσει την αρνητική απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου στην εγκατάσταση κεραίας σε δασική περιοχή του Ανηλίου και να προχωρήσει στην έναρξη της εργολαβίας.

Ο Δήμαρχος κ. Παν. Κουτσάφτης ανέφερε ότι η αγνόηση της απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου από την εταιρία και η απουσία πνεύματος συνεργασίας, δεν αποτυπώνουν μόνο την αδιαφορία προς τη θεσμική λειτουργία και το ρόλο της Αυτοδιοίκησης αλλά παραβλέπουν και τη θέση της τοπικής κοινωνίας που διαφωνεί κάθετα με την υλοποίηση του έργου στη συγκεκριμένη διακατεχόμενη περιοχή.

Αρχείο d.t._dimoy_zagoras_-_moyresioy_gia_keraia.docx11.2 KB