Δεσμοί φιλίας τριάντα ετών συνδέουν τους αδελφοποιημένους Δήμους Ζαγοράς - Μουρεσίου και Juigne (Γαλλία)

Σάβ, 06/10/2018 - 08:00 έως Κυρ, 07/10/2018 - 07:45

Σταθερή και ουσιαστική παραμένει μέσα στον χρόνο, στα 30 χρόνια αδελφοποίησης, η φιλία ανάμεσα στον Δήμο Ζαγοράς - Μουρεσίου και τον Δήμο Juigne sur Sarthe, όπως επαναβεβαιώθηκε κατά την παρουσία αντιπροσωπείας του Γαλλικού Δήμου στο Πήλιο.

Με επικεφαλής την Πρόεδρο της Γαλλικής Επιτροπής Αδελφοποίησης κα Arlette Lhommeau, η αντιπροσωπεία της πόλης Ζουινιέ της ΒΔ Γαλλίας, έγινε δεκτή με μεγάλη χαρά από τον Δήμο Ζαγοράς - Μουρεσίου, ο οποίος βρίσκεται στις καρδιές των Γάλλων και μάλιστα κάθε χρόνο διοργανώνουν εκδηλώσεις με ελληνικό χρώμα, μαγειρεύουν φαγητά από το Πήλιο, χορεύουν με παραδοσιακά τραγούδια κ.λπ.

για περισσότερα διαβάστε εδώ:

Αρχείο deltio_typo_dimoy_zagoras-moyresioy_gia_galloys.docx14.49 KB