Έκτακτη ανακοίνωση για προβλήματα υδροδότησης στην Δ. Ε. Μουρεσίου

Κυρ, 15/01/2017 - 11:15

ΤΣΑΓΚΑΡΑΔΑ: Μετά από αυτοψία στις πηγές διαπιστώθηκε ελάχιστη παραγωγή πηγαίου νερού (ίσως η χαμηλότερη των τελευταίων 30χρόνων). Σήμερα Κυριακή 15/1 θα διακοπεί  πλήρως η παροχή νερού στις 2 το μεσημέρι μέχρι αύριο το πρωί στις 8, για ανάκαμψη της στάθμης των δεξαμενών. Θα ακολουθήσουν προγραμματισμένες καθημερινές διακοπές για να αντιμετωπιστεί η λειψυδρία. (θα ανακοινωθεί πρόγραμμα)

ΑΝΗΛΙΟ: Εντοπίστηκε και η τελευταία βλάβη, αύριο το πρωί στις 10 θα είναι αποκατεστημένη.

ΞΟΥΡΥΧΤΙ: Επισκευάζονται εντός της ημέρας και τα δύο δίκτυα

Παρακαλούμε θερμά:

1. Να γίνεται λελογισμένη χρήση του νερού
  2. Όποιος συντοπίτης μας διαπιστώνει οποιαδήποτε ζημιά να ειδοποιεί την υπηρεσία και τον Δήμο.

Ευχαριστούμε πολύ τους Προέδρους  των Τοπικών Κοινοτήτων, τους υδραυλικούς του Δήμου, τους ιδιώτες υδραυλικούς και κυρίως τους εθελοντές που συμβάλουν στην επίλυση των προβλημάτων που άφησε πίσω της η κακοκαιρία.

Τηλέφωνα επικοινωνίας: 6944609619 (Τζωρτζίνα Χριστοδούλου) & 6936185118 (Κων/νος Μαργαρίτης)

Από τον Δήμο Ζαγοράς - Μουρεσίου

Microsoft Office document icon anakoinosi_ektakti_gia_d.e._moyresioy_14-1-17.doc26 KB