Επίσκεψη του Λυκείου Ελληνίδων Σάμου στο Δήμο Ζαγοράς Μουρεσίου

Παρ, 04/08/2017 - 11:45

Επίσκεψη πραγματοποίησαν σήμερα στο Δημαρχείο, το χορευτικό συγκρότημα του Λυκείου Ελληνίδων Σάμου, τους υποδέχθηκε ο Δήμαρχος Ζαγοράς Μουρεσίου κ. Παναγιώτης Κουτσάφτης και ο Αντιδήμαρχος κ. Απόστολος Κοντογιώργος. Ο Δήμαρχος έκανε μία σύντομη αναδρομή στην ιστορία του τόπου έως και σήμερα και ευχήθηκε σε όλους καλή επιτυχία στην αποψινή εκδήλωση.

Η επίσκεψη αυτή πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια εκδήλωσης «Ήρθαν τα Καράβια τα Ζαγοριανά», που θα πραγματοποιηθεί σήμερα Παρασκευή 4 Αυγούστου 2017 και ώρα 21:00 στο Χορευτό.

Ένα μουσικοχορευτικό ταξίδι με προορισμό την αναπαράσταση της εμπορικής δραστηριότητας της Ζαγοράς και του Συνεταιρισμού μας κατά το πρώτο μισό της λειτουργίας του.

Συμμετέχουν τα χορευτικά συγκροτήματα των Πολιτιστικών Συλλόγων Ζαγοράς, Μακρυρράχης και Πουρίου.

Microsoft Office document icon d.t.episkepsi_lykeioy_ellinidon_samoy.doc29 KB