Κατάλληλο για ανθρώπινη χρήση το νερό στον οικισμό Χορευτού – Σε αναμονή και των αποτελεσμάτων για το νερό στη συνοικία Αγ. Παρασκευής Ζαγοράς όπου ισχύει η απαγόρευση

Παρ, 30/08/2024 - 20:30

Αίρεται από τον Δήμο Ζαγοράς – Μουρεσίου η απαγόρευση χρήσης νερού για ανθρώπινη κατανάλωση στον οικισμό Χορευτού ενώ αναμένονται και τα αποτελέσματα αναλύσεων της Διεύθυνσης Υγείας Μαγνησίας για το νερό δικτύου στη συνοικία Αγ. Παρασκευή Ζαγοράς, όπου ακόμη διατηρείται η απαγόρευση χρήσης.

«Οι απαραίτητες ενέργειες για την αναπροσαρμογή ποιοτικών παραμέτρων υλοποιήθηκαν τάχιστα», επισημαίνει ο Δήμαρχος Ζαγοράς - Μουρεσίου κ. Κων. Καραγεωργίου και προσθέτει:

Αρχείο dimos_zagoras_-moyresioy_nero_zagora_kai_horeyto.docx13.88 KB