Μηδενικές συγκεντρώσεις μικροοργανισμών στο νερό του Ανηλίου σύμφωνα με αναλύσεις – Εν αναμονή των αποτελεσμάτων και της Διεύθυνσης Υγείας για την άρση της απαγόρευσης για ανθρώπινη χρήση

Πέμ, 08/08/2024 - 19:00

Απόλυτα συμμορφωμένο με τις προϋποθέσεις για το μικροβιολογικό χαρακτηρισμό ενός νερού ως πόσιμο, είναι το νερό στην Κοινότητα Ανηλίου.
Οι πρόσφατες αναλύσεις διαπιστευμένου εργαστηρίου, αναφέρονται σε μηδενικές συγκεντρώσεις μικροοργανισμών και αναμένονται προς επίρρωση τα αποτελέσματα και της Διεύθυνσης Υγείας Μαγνησίας ώστε το αμέσως προσεχές διάστημα να ανακοινωθεί η άρση της απαγόρευσης χρήσης του νερού δικτύου για κάθε ανθρώπινη χρήση.

Αρχείο dimos_zagoras_moyresioy_apotelesmata_nero_anilio.docx15.29 KB