Νέα παράταση δόθηκε για την δήλωση τετραγωνικών έως 30-9-20

Δευ, 07/09/2020 - 11:45

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Νέα παράταση δόθηκε για τη δήλωση των αδήλωτων τετραγωνικών, προθεσμία που έληγε στις 31 Αυγούστου.

Οι ιδιοκτήτες ακινήτων θα έχουν άλλο ένα μήνα, έως τις 30 Σεπτεμβρίου, να διορθώσουν τα τετραγωνικά των ακινήτων τους που είναι δηλωμένα στους δήμους με βάση τη δήλωση περιουσιακής κατάστασης (Ε9) που έχουν υποβάλει στην ΑΑΔΕ.

Για όσους υπάγονται στη ρύθμιση της παρ. 1 του άρθρου 102 του ν. 4495/2017 (Α’ 167), η δήλωσή τους στους Δήμους, για αδήλωτα τετραγωνικά, ακολουθεί την καταληκτική ημερομηνία της τακτοποίησης αυθαιρέτων και η απαλλαγή του προστίμου θα αφορά την τελευταία πενταετία από τον χρόνο της δήλωσης.

Από το Δήμο Ζαγοράς -Μουρεσίου

Microsoft Office document icon anakoinosi_gia_paratasi_dilosis_tetagonikon_eos_30-9-20.doc30 KB