Συνεδρίαση Τοπικού Συντονιστικού Οργάνου Πολιτικής Προστασίας Δήμου Ζαγοράς-Μουρεσίου

Δευ, 31/10/2016 - 12:30

Στη Ζαγορά σήμερα τη 31η του μηνός Οκτωβρίου  του έτους 2016, ημέρα της εβδομάδας Δευτέρα και ώρα 12.00 μεσημβρινή, στο Δημοτικό Κατάστημα Ζαγοράς και ύστερα από την υπ’αριθμ.9183/25-10-2016 έγγραφη πρόσκληση του Προέδρου  του Τοπικού Συντονιστικού Οργάνου Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Ζαγοράς-Μουρεσίου και Δημάρχου κ. Παναγιώτη Κουτσάφτη, συνήλθε σε τακτική συνεδρίαση το Τοπικό Συντονιστικό Όργανο Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Ζαγοράς-Μουρεσίου για την οργάνωση και τον συντονισμό των ενεργειών τόσο των αρμόδιων Υπηρεσιών όσο και των εθελοντικών οργανώσεων σχετικά με τη λήψη των απαραίτητων μέτρων πρόληψης και ετοιμότητας για την αντιμετώπιση κινδύνων από την εκδήλωση πλημμυρικών φαινομένων, χιονοπτώσεων και παγετού, ενόψει της χειμερινής περιόδου 2016-2017.