Υποτροφία Νανόπουλου για μαθητή από το Πήλιο

Παρ, 24/01/2020 - 11:00 έως Σάβ, 22/02/2020 - 14:45

Την δυνατότητα δωρεάν φοίτησης στο Κολλέγιο Αθηνών (Ελληνοαµερικανικό Εκπαιδευτικό Ίδρυµα), σε μαθητή  από το Πήλιο,  παρέχει η υποτροφία Νανόπουλου, η οποία θεσπίστηκε το 2019, χάρη στη γενναιοδωρία του κ. Νικολάου Νανόπουλου, εις µνήµην των γονέων του, Κωνσταντίνου και Ρέας .

Η Yποτροφία Aριστείας – Οικονοµικής Ανάγκης «Κωνσταντίνου και Ρέας Νανόπουλου» θα απονεµηθεί σε µαθητή, ο οποίος κατάγεται από το Πήλιο και διαµένει στον τόπο καταγωγής και γενέτειρα του πατέρα του κ. Νικ. Νανόπουλου.

Προϋποθέσεις είναι να αριστεύσει κατά τις Εισαγωγικές Εξετάσεις για την Α΄ Γυµνασίου του Κολλεγίου Αθηνών, να έχει υψηλές ακαδηµαϊκές επιδόσεις, εξαιρετικό ήθος και η οικογένειά του να αντιµετωπίζει σοβαρές οικονοµικές δυσκολίες.

για περισσότερα διαβάστε εδώ:

PDF icon poster_nanopoulos.pdf1.88 MB
Αρχείο ypotrofia.docx15.03 KB