Άκρως επιτυχημένο το κονσέρτο κλασσικής μουσικής στο Project Zeta στη Ζαγορά Πηλίου

Παρ, 06/09/2024 - 12:15

Άκρως επιτυχημένη η μουσική εκδήλωση που διοργανώθηκε την Κυριακή 31 Αυγούστου στο νέο πολυδύναμο εκθεσιακό χώρο της Ζαγοράς, Project Zeta! «From Austria to Greece», ένα μουσικό κονσέρτο πιάνου και βιολιού, μια συνδιοργάνωση με το Ίδρυμα Mozarteum Hellas, τελώντας υπό την αιγίδα της Αυστριακής Πρεσβείας και του Δήμου Ζαγοράς Μουρεσίου. Σε μία κατάμεστη από κόσμο αίθουσα, οι ταλαντούχοι καλλιτέχνες Ευγενία Βοτανοπούλου, Νίνα Πατρικίδου και Ιωάννη Ιατρού μάγεψαν το κοινό με γνωστές μελωδίες κλασσικής μουσικής, που όλοι αγαπούμε!

Αρχείο deltio_typoy_project_zeta.docx13.74 KB