Ενημέρωση για έκτακτο δελτίο επικίνδυνων καιρικών φαινομένων - οδηγίες για τους πολίτες

Τετ, 27/09/2023 - 22:45

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το έκτακτο δελτίο επιδείνωσης καιρού της Ε.Μ.Υ, που εκδόθηκε σήμερα 22-09-2023, αναφέρεται ότι επιδείνωση προβλέπεται να παρουσιάσει ο καιρός στη χώρα μας από τη Δευτέρα με ισχυρές βροχές και καταιγίδες που θα επηρεάσουν τη Δυτική, την Κεντρική και τη Βόρεια Ελλάδα. Τα φαινόμενα θα είναι τοπικά ισχυρά και τη Δευτέρα θα σημειωθούν κυρίως στα δυτικά τμήματα της Θεσσαλίας την Ήπειρο, τη δυτική Μακεδονία και πιθανόν το Ιόνιο. Την Τρίτη και την Τετάρτη θα επηρεαστούν περισσότερες περιοχές.
Πιο αναλυτικά:

Αρχείο enimerosi_ektakto_deltio_epideinosis_kairoy.docx33.45 KB