Μήνυμα σφάλματος

Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in include_once() (line 1439 of /home/dzagoramouresi/public_html/includes/bootstrap.inc).

Ενισχύονται δυνάμεις και μέσα που επιχειρούν στον Δήμο Ζαγοράς – Μουρεσίου. Διάθεση μεγάλων πιστώσεων για αποκαταστάσεις ζημιών

Πέμ, 14/09/2023 - 11:00

Ενισχύονται δυνάμεις και μέσα που επιχειρούν στον Δήμο Ζαγοράς – Μουρεσίου.
Διάθεση μεγάλων πιστώσεων για αποκαταστάσεις ζημιών
Με ταχείς ρυθμούς, περισσότερες δυνάμεις και μέσα και μεγαλύτερες κρατικές ενισχύσεις από το Υπ. Κλιματικής Κρίσης (άνω των 1,2 εκατ. ευρώ), συνεχίζονται στον Δήμο Ζαγοράς – Μουρεσίου οι πολυδιάστατες ενέργειες για αποκαταστάσεις μετά την καταστροφική κακοκαιρία Daniel.
«Ο πρώτος στόχος της προστασίας της ανθρώπινης ζωής από τα ακραία καιρικά φαινόμενα και οι απεγκλωβισμοί πολιτών σε κίνδυνο, έχει επιτευχθεί, σύμφωνα με τον Δήμαρχο κ. Παν. Κουτσάφτη και συνεχίζονται οι προσπάθειες να αποκατασταθούν οδικές συνδέσεις κοινοτήτων και οικισμών όπως το Πουρί, το Χορευτό, κ.α.»
Ειδικότερα:

Αρχείο dt_dimoy_zagoras_moyresioy_apokatastaseis.docx16.36 KB