Εποικοδομητική συνεργασία με τον Σεβ. Μητροπολίτη κ. Ιγνάτιο είχε ο Δήμαρχος Ζαγοράς - Μουρεσίου Παν. Κουτσάφτης

Τετ, 08/05/2019 - 22:00 έως Πέμ, 09/05/2019 - 21:45

Μια ακόμη εποικοδομητική συνεργασία με τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Δημητριάδος και Αλμυρού κ. Ιγνάτιο είχε ο Δήμαρχος Ζαγοράς - Μουρεσίου κ. Παν. Κουτσάφτης, επαναβεβαιώνοντας τις πολύ καλές σχέσεις των δύο θεσμών προς όφελος των τοπικών κοινωνιών.

Στη συνάντηση που είχαν στο γραφείο του Σεβ. κ. Ιγνατίου στην ΙΜ Δημητριάδος, εξετάστηκαν ζητήματα που αφορούν στο Πολυμέρειο κληροδότημα και συμφωνήθηκαν συντονισμένες ενέργειες ώστε να αξιοποιηθεί η ακίνητη περιουσία του κληροδοτήματος για την ενίσχυση των σκοπών του.

Ο Δήμαρχος Ζαγοράς - Μουρεσίου και εκ νέου υποψήφιος κ. Παν. Κουτσάφτης, ανέφερε πως η Δημοτική Αρχή στηρίζει με έργα και δράσεις την πολύ καλή συνεργασία με την τοπική Εκκλησία και θα συνδράμει στην αναβάθμιση και αξιοποίηση των ακινήτων του κληροδοτήματος στην Αθήνα, όπως ζητήθηκε από τον Πρόεδρο της Διοίκησής του κ. Ιγνάτιο.

Αρχείο deltio_typoy_dimoy_zagoras-moyresioy_imd.docx12.53 KB